چلنیوم چنلیوم تابلوسازی تابلو سازی

تابلو نئون پلاستیک

تابلوسازی نئون پلاستیک در واقع تابلو چنلیومی ( چلنیوم ) است که لبه ( تسمه یا زوار دور ) آن از جنس پلکسی باشد. تابلو سازی نئون پلاستیک قدمت بسیار بیشتری نسبت به تابلو های چنلیوم دارد در واقع تابلو چنلیوم که اسمش برگرفته از لبه ی دور آن است نمونه آسان شده ی تابلو نئون پلاستیک است کلمه نئون در نام این تابلو به این دلیل به کار برده میشود که در گذشته برای نور پردازی این نوع تابلو ها از نئون های شیشه ای استفاده میشد. ولی امروزه به واسته پیشرفت علم نور های نئون جای خود را به نور اس ام دی داده اند که هم مصرف برق کمتری دارند و هم دوام بیشتری دارند. امروزه چنلیوم جایگاه نئون پلاستیک را تصاحب کرده، هرچند که تابلو های چنلیوم نتوانسته اند که به طور کامل نئون پلاستیک را از رده خارج کنند آن هم به دلیل نور دهی بیشتر و زیبایی خیره کننده این تابلوها نسبت به چنلیوم می باشد. مجموعه دک اکسین با تجهیز کارگاه خود به انواع دستگاه های تابلوسازی آمادگی انجام کلیه سفارشات شما را دارا می باشد. علاوه بر آن سعی شده مواد خام تابلوسازی را به مناسب ترین قیمت در اختیار شما قرار دهد.

نحوه اجرای نئون پلاستیک

نئون پلاستیک عموما به سه روش قابل مونتاژ می باشد، روش اول لبه کنشکاو و روش دومی لبه هندی و روش سوم لبه سوئدی می باشد.

  • روش اول لبه کنشکاو:

    در این روش در لبه پلکسی شیاری به ضخامت 1.5 تا 2 میلیمتر از فاصله 2 میلیمتری بالای لبه عموما بوسیله دستگاه خط زن ایجاد می شود و پلکسی رویه با حلال فوقالعاده قوی به نام کلروفرم به لبه جوش میشود.

  • روش دوم لبه هندی :

    در این روش پایین لبه پلکسی که ضخامت آن 3 میلیمتر می باشد بوسیله فرز نجاری با زاویه 45 درجه فارسی بر میشود و پلکسی رویه نیز به همین شکل فارسی بر میشود و لبه و رویه با کلروفرم به یکدیگر جوش میخورند.

  • روش سوم لبه سوئدی:

    در این روش لبه پلکسی بوسیله کلروفرم پشت رویه پلکسی به یکدیگر جوش میشوند. البته قابل ذکر است که تابلو های ترکیبی با تابلو نئون پلاستیک میتوان تولید کرد که از جمله این تابلو ها میتوان تابلو سوپر اسلیم که ترکیب استیل با تابلو نئون پلاستیک است را نام برد. تابلو های نئون پلکسی عموما برای مطب پزشکان و لایت باکس های پلکسی مورد استفاده قرار میگیرد، هرچند که محدودیتی در اجرای نئون پلاستیک در مشاغل مختلف وجود ندارد.

پروژه های اجراشده

گروه تبلیغات محیطی اکسین